Kiállítások és helyiségek
Kézműves műhelyek
A várban kézműves műhelyek és tevékenységek tekinthetők meg (bognármesterség, kovácsmesterség, fazekasság, szövés, gyógynövények gyűjtése, füvesmesterség, pálinkafőzde, kötélverés), amelyek a természeti erőforrások hagyományos felhasználásáról és feldolgozásáról szólnak. A műhelyeket a Muraszombati Muravidéki Múzeum készítette. A kuzmai Adolf Hašaj fazekasmester, Andrej Holcman (1925-2001) bognármester, Ižakovci 121 és Friderik Makovac (1908‒1990) Gornji Slavečiben alkotó kötélverőmester műhelyei találtak otthonra a gradi várban.
(foto: T. Jeseničnik)
Lovagterem
Az egyik legrégebbi és legnagyobb földszinti helyiségben állandó kiállítások láthatók a kastély és felújításának történetéről. A csarnok különleges eseményeknek ad otthont. A teremben a Goričko Tájvédelmi Parkról készült filmeket is bemutatják.
Várgaléria
A vár első emeletén található legszebb és legnagyobb felújított tér időszakos művészeti és természettudományos kiállításoknak, kulturális eseményeknek ad otthont
Koncertterem és házasságkötő terem
Az északkeleti szárny legnagyobb felújított tere koncerteknek, fogadásoknak, szakmai konferenciáknak és polgári esküvőknek ad otthont.
Kereklámpás szögletes szalon
A kerek szalon fölötti emeleten található, és a koncertterem rendezvényein használják. Alkalmanként különféle műhelyek zajlanak benne.
A Kukavica (Kosborfélék), az Upkaš (Búbosbanka) és a Vidra elnevezésű, a természetet bemutató helyiségek röviden ismerteteik a mozaikos kulturtáj változatos természeti örökségét, amely Goričko Tájvédelmi Parkként része a Goričko-Raab-Őrség három határon átnyúló parknak. A Kukavica, az Upkaš és a Vidra kiállítóterek a legismertebb állat- és növényfajokat, valamint azok jellegzetes élőhelyét mutatják be. A Natura 2000 Goričko terület típusait, a magastörzsű, kaszáló gyümölcsösöket és a goričkoi vízfolyásokat az ember és természetes környezete évszázados összefonódásaként mutatják be, modellek, fényképek és filmek formájában. A látogatók önállóan vagy idegenvezető kíséretében is felfedezhetik a bankaféléket (búbosbankát), a gyümölcsfajtákat és a gyümölcsösökben használatos munkaeszközöket, megismerkedhetnek a vízi élővilággal és a vizek mentén felfedezhető élővilágával, és a vár legtitokzatosabb lakóival, a denevérekkel.
(foto: Č. Slavec)
A vár körpincéje
A hat méterre a föld alatt fekvő boltozatos pince ovális-kerek alaprajzú. A pincében kiváló minőségű, goričkoi kistermelők borait tárolják. A borok Goričko szőlőültetvényeiben megtermett szőlőből és pincéiben készítettek. A pince látogatói önállóan is megkóstolhatják a borokat, vagy részt vehetnek borkostolón borász társaságában, aki elmagyarázza, hogyan termelik a bort, és előkészíti a bormustrát.